Muzej savremene umjetnosti<br />Republike Srpske

Музеј савремене умјетности
Републике Српске

 

У склопу конкурса за НАГРАДУ ЗВОНО 2018 – награде за младе умјетнике/це из БиХ до 40. година старости Удружење СКЛОП у сарадњи са Музејом савремене умјетности Републике Српске организује информативно вече у петак 23. фебруара у 19.00 часова.

Овом приликом посјетиоци ће моћи сазнати више о овој јединственој награди за савремену умјетност у Босни и Херцеговини, која побједнику/ци пружа могућност двомјесечне умјетничке резиденције у Неw Yорку. 

У првом дијелу презентације, посјетиоци ће бити информисани о историјату награде, њеним оснивачима и партнерима у БиХ и САД, док ће у другом дијелу бити објашњени сви детаљи о начину пријаве, подобности и процесу селекције. Главни фокус другог дијела презентације ставља се на процес израде портфолија, што ће бити појашњено на конкретним примјерима.

Позив на информативни догађај се упућује студентима и студентицама ликовне академије или сличних образовних институција, активним умјетницима и умјетницама, радницима и радницама из културног сектора као и свим заинтересованим грађанима, грађанкама и љубитељима умјетности. 

Уводни говор: др Сарита Вујковић, директорица МСУ РС, Бања Лука
Презентација: Сандра Брадвић, директорица СКЛОП, Сарајево

 

Награда ЗВОНО у Босни и Херцеговини (БиХ) основана је 2006. године од стране удружења СЦЦА Сарајевo центар за савремену умјетност. Од 2017. године нови официјелни партнер за организацију награде ЗВОНО у БиХ је Удружење за истраживање, документацију и презентацију умјетности СКЛОП. Ову кључну награду СКЛОП реализује са двије партнерске институције Њујорка: Резиденс унлимитед (Residency Unlimited) и ТМУ (Trust for Mutual Understanding). Награда ЗВОНО за побједника/цу се састоји од двомјесечне умјетничке резиденције у Неw Yорку код Ресиденцy Унлимитед као и од самосталне изложбе при повратку из САД. Циљ награде ЗВОНО је пружити подршку младим ствараоцима и олакшати им даљњу дјелатност, смјештајући их са положаја маргиналне према средишњој улози у друштву путем стварања позитивног контекста за младо стваралаштво, креативност и иновативност, са којима би друштво могло и требало да се идентифицира.

Додатне информације можете наћи на: www.sklop.org