На изложби „Добровић, Шумановић, Коњовић, Шупут – Европски контексти“ јавности је представљена и једна заборављена слика Богдана Шупута, која је власништво Народне и универзитетске библиотеке Републике Српске у Бањалуци.
Излагањем ове слике Музеј савремене умјетности Републике Српске подсјетио је на чињеницу да се ове године обиљежава стотину година од рођења овог значајног српског умјетника, рођеног у Првом свјетском рату 1914, а стрељаног од стране окупатора 1942. године, у Другом свјетском рату.
Ријеч је о слици „Рудокоп Љубија“, највећој у његовом опусу, коју је овај умјетник насликао 1940. године, када се обрео на подручју рудника гвоздене руде Љубија у потрази за новим сликарским мотивима. Шупут је у Љубију стигао на позив инжењера Александра Вулића, градитеља Градског моста у Бањалуци, за кога се претпоставља да је касније био и власник слике.
Овај умјетник за собом је оставио малобројан опус, од чега су 84 уља на платну, па је нарочито значајна чињеница да се његова слика чува и у Бањалуци. У досадашњој стручној литератури посвећеној Шупутовом дјелу, о слици „Рудокоп Љубија“ нема довољно података и до сада се сматрало да јој је изгубљен траг, па је њено откриће у фундусу Народне и универзитетске библиотеке Републике Српске драгоцјен податак за стручну јавност.